Dwa najciekawsze spotkania ostatniej kolejki; Lech Poznań – Legia Warszawa oraz Górnik Zabrze, nie umknęły uwadze smutnych panów z Komisji Ligi. I tak ukarano wszystkie cztery zainteresowane kluby. Lech i Piast zarobiły po trzy mecze zakazu wyjazdowego, Piast dodatkowo dwa kolejne na dwa najbliższe mecze z Górnikiem Zabrze. Poniżej treść komunikatu KL:

„W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Poznania nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze LOTTO Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Warszawy nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na mecz z Koroną Kielce w 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice w 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Gliwic nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze oraz na 2 najbliższe mecze z Górnikiem w LOTTO Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice w 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na klub z Zabrza nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 najbliższe mecze LOTTO Ekstraklasy.”

foto: Małpa
źródło: ekstraklasa.org

czarny1