Na trybunach pojawił się komplet kibiców, oczekiwania były rozbudzone do granic, jednak wielu obserwatorów bało się, że drużyny nie do końca staną na wysokości zadania i widowisko nie będzie obfitować w sytuacje.

Serwis epoznan.pl donosi, że kibole Legii Warszawa zdemolowali autobusy miejskie wiozące ich ze stadionu na stację kolejową. – Uszkodzenia dotyczą ośmiu z 20 autobusów – mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. W niedzielny wieczór Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Legię Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla stołecznej ekipy, ale jak dowiadujemy się od reporterów epoznan.pl, chuligani z Warszawy postanowili nawet mimo korzystnego rezultatu urządzić dogrywkę w specjalnie podstawionych autobusach miejskich, które miały ich przewieźć spod INEA Stadionu na stację kolejową Palędziu. Uszkodzenia dotyczą ośmiu z 20 autobusów – mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK i dodaje: – Kibice ze stolicy uszkodzili w nich szyberdachy, odnotowano także kradzież elektronicznego wyświetlacza, wyrwany młotek bezpieczeństwa, rozbitą uchylną szybę, uszkodzone drzwi wejściowe, a także zbitą szybę w kabinie kierowcy.

Na razie nie wiadomo, ile kosztować będzie naprawa pojazdów. Co najciekawsze w całej sprawie, za wynajem pojazdów zapłaciło… Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, a w przypadku zniszczeń to właśnie wynajmujący musi wziąć na siebie koszty usunięcia zniszczeń.

czarny1