Zapraszamy do relacji z X turnieju Kibic z Sercem:

Jubileuszowy X Turniej Osiedlowy w tym roku został zorganizowany pod „banderą” nowo zawiązanego stowarzyszenia „Kibic z Sercem”. W tym roku organizatorzy skupili się na trójce mieszkańców naszej gminy, tj. Patryku Mróz z Sieniawy, Oskarze Dziadosz z Sieniawy oraz Agnieszce Capłap z Dobrej.
Łącznie podczas całej akcji „Kibic z Sercem” udało się zebrać 35 299,28 zł! Organizatorzy czekają jeszcze na obiecane wpłaty, więc jeśli dojdą one na konto stowarzyszenia ostateczna kwota będzie wyższa. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla w/w osób, natomiast reszta kwoty na bieżącą działalność stowarzyszenia.

Organizatorzy podczas trwania turnieju przewidzieli wiele atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić sieniawską halę sportową.

Dla najmłodszych przygotowana została „słodka” choinka z której dzieci mogły częstować się cukierkami oraz chipsami. W przerwie między meczami odbył się konkurs strzelecki, w którym udział mógł wziąć każdy z obecnych w hali sportowej. Zawody polegały na wykonaniu 13 obrotów z ręką ustawioną na piłce a następnie w jak najkrótszym czasie należało strzelić piłką do pustej bramki. W tej konkurencji najlepszy okazał się Artur Kowalczyk, który wygrał sportową torbę oraz gadżety stowarzyszenia.

Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters
Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters

Kolejnym punktem imprezy były licytacje fantów.

Zlicytowano m.in. trzy okazjonalne statuetki (2x 1 000 zł oraz 1 500 zł), koszulkę Legii Warszawa z podpisami zawodników (600 zł) podziękowania dla #FundacjaLegii za przekazanie koszulki, koszulkę Cracovii Kraków z podpisami zawodników (850 zł), meczową koszulkę bramkarza Łukasza Skorupskiego z AS Romy (550 zł), koszulkę Macieja Robaka z Lecha Poznań z podpisem (850 zł), koszulkę siatkarza Zbigniewa Bartmana (300 zł) podziękowania dla #AdamMaryniak za przekazanie koszulki, zestaw płyt i koszulek z podpisami znanego rapera Peji (400 zł) podziękowania dla #RychuPeja. Największą cenę, bo aż 2100 zł uzyskała koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodników, podziękowania dla #DariuszMajcher

Głównym punktem turnieju było losowanie nagród rzeczowych. Każdy mógł zakupić w cenie 10 zł los-cegiełkę, który brał udział w losowaniu bardzo cennych i licznych nagród (m.in. tablety, zegarki, odtwarzacze mp3, dron, sprzęt elektroniczny). Na pewno największą radość ogarnęła osobę, która wylosowała nagrodę główną a była nią konsola Play Station 4! Fundator nagrody głównej #RadekSłowik Łącznie sprzedano niemal 1 500 losów!

Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters
Kibic z sercem turniej via ExtremeSupportersorters

Najbardziej efektownym punktem całej imprezy był moment w którym w całej hali zgasło światło a kibice unieśli w górę wielki transparent z podświetlonym napisem:

DOBRYCH LUDZI POZNACIE PO DOBRYCH CZYNACH X TURNIEJ OSIEDLOWY KIBIC Z SERCEM przy głośnym dopingu.

Pokaz ten zrobił ogromne wrażenie na zebranej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła „sprawców” tego zdarzenia.

Była to już VII akcja „Kibic z Sercem” i łącznie przez wszystkie edycje udało się uzbierać już 130 087.67 zł !!!

Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters
Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters

Wiele emocji było również na parkiecie sieniawskiej hali. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Ostatecznie pary półfinałowe wyglądały następująco: Machlojkowo – 13 Dzielnica, Os. Kazimierza Wielkiego – Ciemna Strona miasta. W pierwszym meczu drużyna Machlojkowa wygrała 4:0, natomiast wiele emocji przyniósł drugi półfinał. Ciemna Strona Miasta zaskoczyła faworyta z os. Kazimierza Wlk. i prowadziła w meczu 3:0, by ostatecznie oddać prowadzenie i zremisować 3:3. O wejściu do finału zdecydowały rzuty karne i po 5 seriach lepsi okazali się zawodnicy z os. Kazimierza Wielkiego.

W meczu o 3 miejsce po regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazywała 1:1, a po rzutach karnych 4:5 ze zwycięstwa cieszyła się13 Dzielnica.

Mecz finałowy w którym zmierzyły się drużyny Machlojkowa i os. Kazimierza Wielkiego przyniósł wiele bramek i emocji. Dwa razy na prowadzenie wychodziła drużyna Machlojkowa i za każdym razem osiedle Kazimierza doprowadzało do remisu. Decytująca bramka padła na 45 sekund przed ostatnią syreną i to Machlojkowo zgarnęło puchar dla najlepszego osiedla w Sieniawie.

Królem strzelców został Patryk Szewc (os. Kazimierza Wielkiego), natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Andrzeja Pokrywkę (Stara Gwardia)

Klasyfikacja końcowa:
1. Machlojkowo
2. os. Kazimierza Wielkiego
3. 13 Dzielnica
4. Ciemna Strona Miasta
5. JKS Jarosław
6. Rynkovia Śródmieście
7. Plac Wolności
8. Stara Gwardia
9. Os. Kazimierza Wielkiego II
10. Jana Pała II

Podziękowania dla wszystkich sponsorów X Turnieju Osiedlowego, wszystkich którzy włączyli się w organizację imprezy oraz licytację pamiątek.

Każdy kto chciałby wesprzeć Stowarzyszenie „Kibic z Sercem” może wpłacić datki na podany numer rachunku w Alior Banku n/r: 48 2490 0005 0000 4520 9923 7915

Kibic z sercem turniej via ExtremeSupporters
Kibic z sercem turniej via ExtremeSupportersme
czarny1