Niecodzienny zakaz ustanowiła Federacja Piłki Nożnej Rwandy – zakazała bowiem stosowania magicznych rytuałów podczas meczów piłki nożnej.

Głos w sprawie zabrał wiceprezydent tamtejszego związku piłkarskiego: Nie mieliśmy żadnego prawa, które karałoby użycie magii w meczu. Nikt na całym świecie nie może udowodnić, że coś podobnego może wpłynąć na grę. Jednak agresja między zespołami, wywołana podejrzeniem, że któryś z zawodników mógł magii użyć. Zaistaniała sytuacjazmusiła nas, by takie prawo uchwalić.

Bezpośrednim powodem zakazu było zachowanie zawodnika jednego z rwandyjskich zespołów – Moussy Camary, który to przeprowadził ”rytuał” na bramkę przeciwnika. Po czym po paru minutach zdobył bramkę dla swojego klubu. Zawodnik za swoje zachowanie został ukarany karą 100 tysięcy franków rwandyjskich (w przeliczeniu jest to 121 dolarów).

To nie pierwszy przypadek ”magiczny” w afrykańskiej piłce – chociażby w 2014 roku słynny napastnik z Togo Emmanuel Adebayor oskarżył swoją…matkę i córkę. Że chcą go zranić i osłabić używając magii co może mu zrujnować karierę.

Zapraszamy w każdym razie do obejrzenia filmu z magicznego rytuału z Rwandy:

 

czarny1