Jak już informowaliśmy dzisiaj – planowane było przybycie do Antwerpii w noc sylwestrową kibiców z kilku krajów.

Po to by ochraniać to miasto i mieszkańców przed ewentualnymi atakami islamistów. Jednak wszystko zostało już anulowane.

Główny organizator i promotor całego wydarzenia Bernd De Herdt został wezwany dzisiaj przez policję do złożenia wyjaśnień w tej kwestii. Został poinformowany, że on odpowiadałby za jakiekolwiek naruszenie spokoju w noc sylwestrową w Antwerpii. W związku z tym wszystkim postanowił on odwołać całe wydarzenie.

Dużo ciekawych informacji wypłynęło przy okazji o samym organizatorze… Niektóre źródła mówią o dość podejrzanej przeszłości De Herdta oraz o tym, że wielu kibiców bardziej traktuje go jako ”wizjonera”. A nie prawdziwego chuligana czy też kibica..a to nie koniec takich ”kwiatków” o nim.

Jak widać, więc z dobrej inicjatywy jak zawsze nic nie wyszło i wszystko się rozmyło oraz było ”patykiem pisane” m.in przez osobę odpowiedzialną za całe zamieszanie…a mieszkańcom Antwerpii wypada po prostu niestety wierzyć w służby bezpieczeństwa – jednak te jak pokazuje przykład Kolonii i zeszłego roku w Niemczech wiadomo jak ”skutecznie” potrafią chronić zwykłych obywateli przed imigrantami/islamistami/terrorystami.

czarny1