Jak podaje belgijska prasa chuligani z wielu krajów mają w planach ochraniać tegoroczną zabawę sylwestrową w Antwerpii przez ewentualnymi atakami islamistów/terrorystów.

Kibice mają odsunąć wszelkie waśnie dla wyższego celu jakim jest ochronienie miasta przez terrorystami i atakami islamistów na mieszkańców.

„Przyjedziemy do Antwerpii imprezować i mieć wszystko na oku. Jeśli coś się stanie, to będziemy interweniować natychmiast” – mówi dla gazety  Gazet Van Antwerpen miejscowy kibol Bernd De Herdt. Dodatkowo według niego do wspólnego imprezowania, a zarazem pilnowania miasta przed islamistami zaproszenie przyjęli już kibice Antwerpii, Mechelen, Lierse, Borussii Dortmund, Dynama Drezno, Feyenoordu oraz nawet Ajaxu.  Każdy kto będzie szukał bójek między sobą ma być natychmiast wyrzucony i skarcony za to. Głównym celem ma być ochrona miasta by nie powtórzyła się sytuacja m.in z Kolonii, gdzie islamiści dopuszczali się licznych gwałtów i ataków na kobiety w zeszłym roku w sylwestra.

De Herdt dodaje, że chuligani chcą pokazać, że nie są zwierzętami i że są zwykłymi ludźmi (prawnikami,lekarzami itd) którzy chcą zrobić coś dobrego dla mieszkańców Antwerpii.

Miejscowa policja poinformowała, że monitoruje plany kibiców i jest ich świadoma.

Co wyjdzie z tych planów i czy cokolwiek oraz czy nie skończy się tylko na buńczucznych zapowiedziach dla prasy oraz w necie – czas pokaże… Szczególnie, że niektóre źródła mówią o tym, że organizator całej akcji ma dość podejrzaną ”przeszłość” i nie można mu do końca ufać w tej kwestii.

AKTUALIZACJA:

Cała akcja została odwołana przez organizatora po wizycie na policji – więcej o tym TUTAJ

 

czarny1