Liga Europy 29.09.2016 Podsumowanie. Druga kolejka fazy grupowej Ligi Europy nie przysporzyła oczekiwanych atrakcji, chociaż tu i ówdzie coś ciekawego się działo.

Konkretne wyjazdy zaliczyli fanatycy z Grecji i Cypru. PAOK w Libercu pojawił się ok. 1500 osób i zaliczył krótką ale konkretną awanturę z ochroną. Na tym meczu dymili trochę również kibice Slovana. APOEL w liczbie ponad 1500 osób pojawił się w Pireusie na meczu z Olympiakosem. Na sektorze gości dobra pirotechnika.

Piro w klatce pojawiło się również w Amsterdamie, gdzie na bliski wyjazd w dobrej liczbie pojechał Standard Liege. W skutek wizyty ekipy z Belgii ucierpiała trochę stadionowa infrastruktura. Goście mieli też trochę spięć z nadgorliwą holenderską policją. Część pirotechniki odpalonej przez Standard „spadła” na sektor poniżej, zajmowany przez zwykłych kibiców Ajaxu.

Konkretne oprawy pojawiły się w St. Etienne

Gdzie obie ekipy przygotowały choreo na całe trybuny za bramką. Na jednej pojawiła się wielka sektorówka, na drugiej dobra kartoniada. Goście z Brukseli mieli problem z biletami na to spotkanie, ponieważ otrzymali dużo mniej niż zamówili, a to dzięki francuskiej policji, która obawiała się awantur tego dnia.

Niespokojnie było w Bilbao

Gdzie miejscowi próbowali dobrać się do kibiców Rapidu, we wszystko wmieszała się policja, która brutalnie potraktowała kilka osób zarówno z jednej jak i drugiej strony. Ekipa Rapidu miała problemu z wniesieniem swoich flag.

Przyjemne dla oka oprawy pojawiły się również w Wiedniu, gdzie Austria podejmowała Viktorię Pilzno, w Izraelu na meczu Hapoel Beer Sheva – Southampton. Schalke przygotowało oprawę „anty Red Bull” na meczu z FC Salzburg, czyli jednym z produktów puszkowego potentata.

Bardzo dalekie wyjazdy zaliczyli kibice; Young Boys Bern do Astany, Nice do Krasnodaru, Mainz na mecz z Gabalą. Małe problemy w Stambule mieli pojedynczy kibice Feyenoordu, którzy „zgubili” się w stolicy Turcji. Podobne problemy mieli tifosi Interu Mediolan, którzy padli ofiarą kilku prowokacji ze strony czeskiej policji.

 

 

czarny1