Grecka piłka przyzwyczaiła nas do różnych ciekawych wydarzeń, najczęściej z udziałem kibiców. Obraz bałaganu (który nie wszystkim oczywiście przeszkadza) na greckich stadionach odpowiada z grubsza wizerunkowi greckiej piłki, bałaganu w greckiej federacji i ogólnej degeneracji tamtejszych środowisk związanych z piłką nożną.

Ledwo zakończył się tzw. „kryzys sędziowski”, podczas którego nad najwyższą grecką ligą zawisła groźba, że rozgrywki nie zaczną się w terminie, a już doszło do kolejnej afery. I to nawet jak na standardy greckie całkiem niemałej. W poniedziałek odbyła się ceremonia losowania terminarza drugiej ligi greckiej, którą zakłócić postanowili greccy fanatycy.

Impreza została przerwana przez wjazd grupy ok. 30 kibiców, którzy z motorowych kaskach, ze sprzętem postanowili przerwać ten cyrk i porozmawiać sobie z władzami greckiego futbolu. Wjazd na sprzęcie skończył się koniecznością udzielenia pomocy lekarskiej kilku osobom, które dostały po głowach i zostały pocięte. Lokal w którym odbywała się impreza został lekko wyremontowany, podobnie jak większość samochodów którymi przyjechali goście tego wydarzenia.

Greckie media prześcigają się w dramatycznych relacjach z tego wydarzenia. Nad grecką Super League kolejny raz zawisła groźba zawieszenia, czy też w tym przypadku nie rozpoczęcia rozgrywek. Wszystkie możliwe władze żądają ukarania winnych. Pojawiły się nawet głosy, że dla przykładu trzeba surowo ukarać Panathinaikos, najlepiej wyrzucając klub z rozgrywek… O ile w ogóle potwierdzi się informacja, że to chuligani tego klubu stoją za poniedziałkowym atakiem. Jedno jest pewne, w Grecji nadal jest ciekawie, i uzasadnione są obawy przed startem ligi.
atak-0002 atak-0003 atak-0004 atak-0005 atak-0006

czarny1