Polska 22-25.07.2016 PODSUMOWANIE

Za nami kolejny piłkarski weekend. Oprócz spotkań Ekstraklasy rozegrano też I rundę Pucharu Polski, która niestety była bardzo uboga kibicowsko. Trudno doszukać się jakiegoś meczu o którym warto wspomnieć. Kolejny mecz w Radomiu odbył się bez kibiców gości, a szkoda bo okazję by tam pojechać mieli kibice GKS Katowice. Wiele ekip w tej rundzie PP zaliczyło wyjazdowe zero.

Trochę lepiej wyglądało to w Ekstraklasie, ale niestety liczby wyjazdowe też bez rewelacji. Zakaz miał Śląsk na wyjazd do Warszawy. Zagłębie mimo zakazu obecne w Poznaniu. Zapraszamy do podsumowania weekendu!

Reklama

twitter

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 1:4, widzów: 13240, gości: 453
W tym sezonie Ruch nie mobilizował się tak na wyjazd do Białegostoku jak w przypadku poprzedniego sezonu. Stąd zdecydowanie mniejsza liczba kibiców na sektorze gości. Ruch wspierany był przez swoich przyjaciół z Łodzi, którzy do Białegostoku pojechali w ok. 50 osób. Przyjezdni znowu doświadczyli gościnności podlaskiej policji, która z rozpędu na kontrolę łapała nawet przypadkowe auta jakiś turystów.
Jaga z całkiem dobrą frekwencją, bez oprawy ale z dobrym dopingiem, który nakręcany był również przez dobrą grę piłkarzy. Po ich stronie delegacja kibiców Mazura, którzy pojawili się w dobrej liczbie na tym spotkaniu. Na meczu zawisły transy skierowane w stronę zarządców stadionu na którym swoje mecze rozgrywa Jagiellonia.

Relacja kibiców Ruchu: niebiescy.pl
Nasza galeria z tego spotkania: https://extremesupporters.com/2016/07/23/jagiellonia-bialystok-ruch-chorzow-fotogaleria

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:2, widzów: 16354, gości: 220
Zagłębie miało zakaz na wyjazd do Poznania. Jednak dobre stosunki panujące między tymi ekipami umożliwiły Zagłębiu pojawienie się w Poznaniu. Fanatycy z Lubina okazję wykorzystali i pojawili się w Poznaniu w 220 osób. Mecz bez rewelacji i do zapomnienia. Fiksowała trochę policja która próbuje udawać, że coś robi w związku ze ŚDM:
„Przed meczem widoczna była także mobilizacja milicji, która po raz pierwszy od dawna wysłała patrole i kabaryny pod sam stadion, w związku z czym sporo osób zostało spisanych lub wyłapało mandat. Oby był to tylko jednorazowy kaprys kogoś wyżej, ten prawdopodobnie spowodowany był wzmożoną aktywnością służb w całym kraju w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbywają się w Krakowie.”

Relacja Lecha: pyrusy.pl

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1:1, widzów: 6234
Goście nadal nie mogą dojść do porozumienia z zarządem swojego klubu dlatego, nie prowadzą dopingu na meczach u siebie, na wyjazdach próbują się dogadywać z gospodarzami. W tym przypadku coś nie pyknęło i oficjalnie zaliczają na tym meczu zero. Kilka osób pojawiło się incognito na sektorach Pogoni. Mecz odbył się w typowo wakacyjnej atmosferze, raczej szybko o nim zapomnimy.

Arka Gdynia – Wisła Kraków 3:0, widzów: 10203, gości: 90-120
Dobra frekwencja na inaugurację na stadionie Arki. Pierwsze spotkanie ekstraklasowe w Gdyni od dłuższego czasu. Niestety bez oprawy po stronie Arki, ale za to z dobrym dopingiem, któremu przyznać trzeba sprzyjała bardzo dobra gra ich kopaczy. Liczby Wisły różnią się w zależności od strony która je podaje. Wg. gdynian weszło ich na sektor 93, wg. samych kibiców Białej Gwiazdy było ich 120. Na meczu oczywiście nie obeszło się bez bluzgów.

Relacja Arki: arkowcy.pl
Relacja Wisły: skwk.pl

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:0, widzów 12179
Śląsk miał zakaz na to spotkanie. Na sektorze gości pojawił się tylko Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Na Legii kolejny raz średnia frekwencja i kolejny mecz raczej do zapomnienia. Legioniści myślami są już na Słowacji, kombinując jak wejść na mecz w liczbie większej niż przyznana im pula na sektor gości.

Relacja Legii: legionisci.com

Piast Gliwice – Wisła Płock 2:1, widzów: 4581, gości: 202
Pierwszy po prawie 10 latach wyjazdowy mecz kibiców z Płocka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Może lepiej, że w okresie wakacyjnym terminach „wysłał” ich właśnie do Gliwic. Mecz bez żadnej spinki. Na sektorze gości 202 osoby, w tym kilkunastoosobowa delegacja kibiców Stomilu Olsztyn. Dobry doping ze strony Nafciarzy. Piast ze słabiutką frekwencją.

Termalica Nieciecza – Cracovia Kraków, widzów: 4595, gości: 800
Dobra frekwencja wśród pól kukurydzy w Niecieczy. Na sektorze gości ok. 800 kibiców Cracovii, wspieranych przez Tarnovię, Sandecję, Polonię i Kolejorza. Część kibiców Cracovii zasiadła koło klatki. Wyjazd bez przeszkód, ale jednak z kategorii tych których nie będzie się wspominać latami.

Relacja kibiców Cracovii: tylkocracovia.pl

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 1:2, widzów: nieważne
Pierwszy mecz Górnika Łęczna na nowym stadionie w Lublinie. Fanatycy Górnika bojkotują mecze pierwszej drużyny, zarówno te w Lublinie jak i na wyjeździe. Teraz skupią się na wspieraniu drużyny rezerw. Przed meczem, wspólnie z Motorem, kibice Górnika organizują akcję „grosz”, podbijając pod kasy i płacąc za bilety groszami. Akcja skutecznie zablokowała sprzedaż biletów. Frekwencja na meczu żenująca, co akurat na plus dla fanatyków Górnika, których było słychać spod stadionu Motoru.

Puchar Polski, I runda
W weekend odbyły się również spotkania I rundy Pucharu Polski. Niestety pod kątem kibicowskim… mizeria. Sektor gości w Radomiu nadal zamknięty, smakiem obeszli się tym razem kibice GKS Katowice. Zdecydowana większość ekip odpuściła sobie wyjazdy w tej rundzie. Dla niektórych była to ostatnia szansa by pojechać na wyjazd w PP. Odpadły min. Polonia Bytom, GKS Tychy, GKS Katowice, tracąc tym samym szansę na spotkanie w kolejnej rundzie kogoś z Ekstraklasy.

Ruch Chorzow - Lech Poznan via ExtremeSupporters.com
15589552_1202860106418239_8701487588127846682_n
15977463_10154069734147466_5310072278887591547_n
15940610_1202136069840279_6284369995746525156_ngre