Szalone lata 90-te wspominamy na tyle często, że warto usystematyzować wspomnienia z tamtych czasów. Pomysł narodził się już jakiś czas temu w głowie mojego znajomego, niestety musiał ten projekt porzucić, ale spotkał mnie ten zaszczyt by móc taki cykl poprowadzić. Chcemy przedstawić szerszemu gronu wspomnienia najciekawszych kibicowsko spotkań z okresu ostatnich ponad dwóch dekad.

Młodsze pokolenie kibiców nie pamięta płomiennych derbów na Konwiktorskiej ’97, ogromnej zadymy na finale Pucharu Polski ’95 roku, awantur na Bułgarskiej ’96 i ’97, potęgi chuliganów gdyńskiej Arki która zakończyła się po awanturze na Grabiszyńskiej, czy też klimatu na meczach reprezentacji w latach 90-tych. Prawie dwie i pół dekady kibicowskich wspomnień zostanie zebranych w cyklu „100 meczów które wstrząsnęły Polską”. Najważniejsze ustawki, zdobyte flagi, epickie akcje chuligańskie, ale też mecze których wspomnienia są ciągle świeże, jak np. Legia – Jagiellonia czyli słynne „Jagiellonia RAR” z roku 2014.

Na kartach kibolskiej historii zapisywały się nie tylko topowe ekipy jak Arka, Lech, Legia, ŁKS czy Widzew. Historia polskiej sceny kibicowskiej to również takie ekipy jak Resovia, Zawisza, Elana, JKS Jarosław czy Górnik Konin. Nie żywcie urazy, że nie wymieniłem waszych ekip, celowo większość nawet pominąłem, na wspomnienia z ich spotkań przyjdzie czas właśnie w tym cyklu.

Pierwsza część już w tym tygodniu, najprawdopodobniej jutro, najpóźniej w środę. Zaczniemy od wspomnień wielkiej awantury na finale Pucharu Polski GKS Katowice – Legia Warszawa z roku 1995. Kolejne części cyklu będą się pojawiać regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

czarny1