,

Tajemnice domniemanego zabójcy ”Małpy”..

424543a7-593d-419e-8b69-d7e1836eabe1

Brytyjski Daily Mail przekazuje nowe informacje na temat domniemanego zabójcy kibica Korony Kielce ”Małpy” – 28-letniego Piotra K. 

Mężczyzna ma wkrótce zostać wydany naszemu systemowi ”sprawiedliwości”. Piotr K. według dziennika miał pracować niedaleko komendy policji, miał narzeczoną przekonaną, że ten nie jest wstanie nikogo skrzywdzić. Owa dziewczyna znała Piotra 3 lata i była z nim zaręczona – myślała że nie byłby nikogo tknąć palcem, zatrzymanego znała jako 35-letniego Łukasza G – ten miał dokumenty na takie dane. Gdy Piotr K. potwierdził swe prawdziwe personalia, kobieta mówiła, że to dla niej szok, deklarowała jednak, że będzie wspierać narzeczonego, bowiem wciąż nie udowodniono mu winy i wierzy że to musi być pomyłka. W rozmowie z Daily Mirror 20-latka wspominała, że kiedy próbowała pytać partnera o jego przeszłość ciągle unikał tematu i zbywał ją w tej sprawie. Twierdził, że jego rodzice nie żyją, a w Polsce został mu jedynie brat. W rozmowie z angielską prasą dziewczyna przedstawia swojego chłopaka w jak najlepszym świetle i opowiada szczegółowo o ich spokojnym,wspólnym życiu na Wyspach.

korona_kielce_flaga_malpa

Co teraz stanie się z Piotrem K.?

Gdy policjanci przekonwojują podejrzanego do Kielc, zostanie przesłuchany w prokuraturze, usłyszy zarzuty. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy wnioskować o przedłużenie mu tymczasowego aresztowania. Z racji na wagę zarzutów, będziemy zasięgać opinii biegłych psychiatrów o podejrzanym. To od ich zdania zależy, czy mężczyzna zostanie skierowany na obserwację sądowo-psychitaryczną – mówił w rozmowie z portalem echodnia.eu rzecznik prokuratury w Kielcach.

Przypomnijmy: 10 kwietnia 2007 roku fani Korony stracili flagę przy ulicy Chęcińskiej na rzecz kibiców Wisły Kraków. Wykryto że wśród napastników był własnie Piotr K. 21 września Wiślacy ponownie zawitali do Kielc polować na miejscowych fanów. Kibice Korony mieli zacząć uciekać gdy zorientowali się, że napastnicy są uzbrojeni. Karol Piróg ”Małpa” miał otrzymać parę ciosów nożem gdy przebywał już w aucie. Nie przeżył. O zabójstwo Karola i usiłowanie drugiego kielczanina podejrzany jest Piotr K. Mężczyzna na lata przepadł bez wieści.

maxresdefault (2)

foto: mkskorona-kielce.pl

źródło: http://www.echodnia.eu/